skch im. ks. piotra skargi

Petycje – nowy sposób na zabieganie przez katolików o swoje prawa

SKCh im. ks. Piotra Skargi to organizacja zrzeszająca świeckich katolików sprzeciwiających się falom Rewolucji. Przez rewolucję profesor Plinio Correa de Oliveira rozumiał trwający od czasów renesansu i reformacji bunt przeciwko cywilizacji chrześcijańskiej. Cywilizacja ta – jak zauważał w „Rewolucji i kontrrewolucji” cechowała się surowością, hierarchicznością, sakralnością, jak również antyegalitaryzmem i antyliberalizmem.

Rozpoczęty w dobie renesansu i reformacji proces destrukcji średniowiecznego Ordo rozpoczął się od buntu Marcina Lutra i wywołanego przez protestantyzm podziału Europy. Następnym krokiem okazała się rewolucja francuska, która doprowadziła do zniszczenia francuskiej monarchii. Po jej zakończeniu doszło do rewolucji bolszewickiej, która doprowadziła do destrukcji własności prywatnej. Obecnie trwa natomiast rewolucja obyczajowa, której celem okazuje się zniszczenie rodziny.

Petycją w Rewolucję

Przeciwko wykwitom tej fali rewolucji występują obecnie świeccy katolicy. Korzystając ze swych praw obywatelskich wykorzystują do tego celu formułę petycji. Kierowane do osób decyzyjnych w danych kwestiach petycje dotyczyły kwestii takich jak między innymi: walka z atakami na Kościół katolicki, sprzeciw wobec ideologicznej cenzury internetu, obronie krzyża w Sejmie, obronie swobód religijnych, fake newsów. 

SKCh im. ks. Piotra Skargi zbiera podpisy mobilizując katolicką opinię publiczną do sprzeciwu wobec zdominowania społeczeństwa przez zło. I jego akcje okazują się wyjątkowo skuteczne. Dołącza do nich od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy ludzi. Rekordowe były społeczne protesty przeciwko Konwencji stambulskiej, które wysłało łącznie ponad 94 tys. internautów.

MIS

Przeczytaj również: Stowarzyszenie Ks. Skargi w obliczu koronawirusa