Polacy oddani Najdroższej Krwi Chrystusa – inicjatywa zapoczątkowana przez Instytut Piotra Skargi

Instytut Piotra Skargi organizuje wiele ciekawych akcji, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród osób wierzących. Jedną z nich jest poświęcenie się Najdroższej Krwi Jezusa, czyli wpisanie na listę ofiarowaną w Bazylice Grobu Pańskiego w samej Jerozolimie.

Instytut Piotra Skargi działa w Polsce od niemal dwóch dekad. Zrzesza ona wszystkich wiernych, którzy chcą dać coś od siebie Bogu. Jak mówi samo credo Instytutu Piotra Skargi – celem stowarzyszenie jest obudzenie sumienia Polaków. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy ludzie już dawno zapomnieli, co to jest moralność, a tym bardziej życie w wierze.

Instytut Piotra Skargi ma na celu obronę wartości rodzinnych, które dzisiejszy świat próbuje tłamsić poprzez przychylność dla gender, adopcję dzieci przez pary homoseksualne, pozwolenia na aborcję, edukację seksualną dla dzieci i wiele innych odstępujących od naturalnej normy tendencji.

Przez swoje odważne działania Fundacja instytut edukacji społecznej i religijnej Piotra Skargi cały czas jest narażony na ataki, opisywany jest jako sekta itd. Nie zmienia to jednak faktu, że działacze Instytutu trwają w swoich postanowieniach i nie boją się negatywnych opinii. Instytut Piotra Skargi dba również o szerzenie ciekawych informacji zgodnych z wiarą, z tego względu finansuje czasopismo oraz portal informacyjny o tej samej nazwie – Polonia Christiana. Największym mentorem działaczy jest postać ks. Piotra Skargi, który za swojego życia cały czas walczył z herezją i próbował sprawić, by ludzie byli lepsi. Instytut Piotra Skargi organizuje również marsze pro life, których celem jest walka z antykoncepcją, in vitro, aborcją itd. Wydaje także bezpłatne czasopismo „Przymierze z Maryją”. Stowarzyszenie prowadzi wiele kampanii, takich jak np. wręczanie róż w Cascii świętej Ricie, Apostolat Fatimy, a także wspominana tutaj „Najdroższa Krwi Chrystusa – wybaw nas!”.

W 2018 roku Instytut Piotra Skargi zrzeszył niemal 90 tysięcy osób, które wyraziły chęć na ofiarowanie się Najdroższej Krwi Chrystusa, czego potwierdzeniem było zapisanie imion uczestników na pięciu zwojach, które zostały złożone w Bazylice Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Zwoje symbolizowały kolejno serce, rany dłoni i stóp Jezusa. Zostały one umieszczone w przepięknej skrzyni wykonanej z drewna oliwnego. Za uczestników akcji odprawiona została msza św. o wstawiennictwo Chrystusa. Ostatecznie jednak zwoje zostały przeniesione do archiwum bazyliki, a skrzynia została wykorzystana do przechowywania naczyń liturgicznych, używanych podczas mszy świętych w bazylice.

Przed tym jednak, zwoje przeniesiono do Grobu Pańskiego, gdzie działacze Instytutu Piotra Skargi modlili się za wszystkich uczestników tej wyjątkowej kampanii. Wykonane zostały także pamiątkowe zdjęcia, które można zobaczyć na stronie internetowej instytutu lub na portalu Polonia Christiana.

2 thoughts on “Polacy oddani Najdroższej Krwi Chrystusa – inicjatywa zapoczątkowana przez Instytut Piotra Skargi”

  1. Kto bardziej pozna Piotra Skargi nigdy by nie powiedział, że to sekta. Faktem jest, że opinie o fundacji są różne ale to głównie za sprawą osób wrogich i niesprawiedliwych, a mówienie o stowarzyszeniu kultury chrześcijańskiej „oszuści” to już karalna obelga.

Dodaj komentarz